Ile kosztuje stworzenie strony internetowej

Wycena strony internetowej zależy od kilku czynników. Im więcej pracy to wymaga, tym cena strony internetowej będzie wyższa.

Za prostą stronę internetową, tzw. wizytówkę, składającą się z 3-4 podstron, możesz zapłacić 1000-3000zł.

Możesz też znaleźć studenta, albo freelancera, który wykona taką stronę taniej, np. za 800zł, czasem nawet 500zł. Czy warto? Niekoniecznie. Pamiętaj, że strona internetowa będzie Twoim “domem” w internecie. Musi działać szybko, bezawaryjnie, być bezpieczna, zoptymalizowana pod pozycjonowanie w Google. Nie wystarczy tylko ją zrobić. Trzeba to zrobić dobrze. 

Strona internetowa wpływa też na Twój wizerunek- od tego jak ona wygląda będzie też zależało to, w jaki sposób klienci będą Cię postrzegać. Dlatego tak istotne jest, żeby strona wyglądała profesjonalnie, bo wzbudzi to u klientów takie skojarzenia: profesjonalna strona = profesjonalna firma.

Wracając do cen stron internetowych. Żeby móc wycenić taką stronę trzeba uwzględnić jej poziom skomplikowania, ale też jaki efekt chcemy osiągnąć i jakim budżetem dysponujemy. Jeżeli zależy nam na niższej cenie to możemy wykorzystać gotowe rozwiązania, np. gotowe motywy graficzne stron. Oprócz tego warto taką stronę zbudować na systemie typu WordPress- bo możemy wykorzystać dużo gotowych elementów i strona będzie dla nas prosta w obsłudze.

Jeżeli nasz budżet jest większy i chcemy rozwiązania bardziej rozbudowanego, to wtedy proces tworzenia strony internetowej wygląda w ten sposób, że nad jej wyglądem pracuje grafik lub zespół grafików- oni opracowują indywidualny projekt takiej witryny. 

Oprócz tego pracuje copywriter, który dba o indywidualne treści na stronę. Opracowuje je w ten sposób, żeby strona mogła osiągnąć dobrą pozycję w wyszukiwarce Google, ale też żeby treść na stronie była zrozumiała dla klientów.

Im więcej osób zaangażowanych w projekt i im lepiej chcemy taką stronę wykonać- tym wyższa cena. Takie projekty zaczynają się od 3 000 zł, do nawet 20 000 zł.

Zostaw komentarz